Van YYÜ öğrencileri şehir oryantasyon programı İle Van’ı gezme ve tanıma imkânı buldular

Van YYÜ öğrencileri şehir oryantasyon programı İle Van’ı gezme ve tanıma imkânı buldular

ABONE OL
11 Ekim 2023 21:37
Van YYÜ öğrencileri şehir oryantasyon programı İle Van’ı gezme ve tanıma imkânı buldular
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Van YYÜ Öğrencileri Şehir Oryantasyon Programı İle Van’ı Gezme ve Tanıma İmkânı Buldular
Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi koordinesinde gerçekleştirilen “Şehir Oryantasyon Programı” kapsamında öğrenciler Van’ı gezme ve tanıma imkânı buldular.


5 Ekim’de Üniversitemiz merkez yerleşkesinde yapılan Kampüs Oryantasyonunun devamı niteliğinde olan Şehir Oryantasyonu, tarihi ve kültürel zenginliğinin tanıtılması ve öğrencilerin şehre aidiyetlerinin artırılması amaçlandı.


Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, 7-8 Ekim olmak üzere öğrenciler 2 grup hâlinde gezdirildi. Program kapsamında; Van Müzesi, Hüsrev Paşa Cami ve Eski Van Şehri alanı, Hoşap Kalesi, Tarihi Van Evleri tarihi ve turistik yerler gezdirilerek öğrencilerimizin günlük yaşamlarını sürdürürken kentte ihtiyaç duyabilecekleri yerler, önemli noktalar hakkında da bilgiler verildi.


Şehir Oryantasyonu programında Üniversitemizden çok sayıda akademik ve idari personel görev aldı. Van YYÜ Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Araştırma Görevlisi Hüseyin Şan, Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü Araştırma Görevlisi Ezgi Bayram Öz, Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sanat Tarihçisi Mesut Gül’ün bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleriyle öğrenciler, Van kentinin tarihi, kültürel ve doğal dokusunun tanıtıldığı önemli alanları gezme ve bu yerlerle ilgili alanında uzman kişilerden bilgi alma fırsatı buldular.
Öğrenciler, derslerin başlamasından hemen önce kendilerine sunulan bu imkândan dolayı memnuniyetlerini belirtirken Van’ı ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ni tanımanın ve yeni arkadaşlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar.

kaynak:sondakikavanhaber

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.